Następny mecz:  Barcelona  -  Alaves     ·  Sobota, 18 sierpnia 22:15  ·  1. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Mundo Deportivo: Barcelona jest zadowolona z pierwszych dni Arthura w klubie

 20 lipca 2018, 10:30

 Dariusz Maruszczak

Źródło: Mundo Deportivo

 37 komentarzy

  • Jak donosi Mundo Deportivo, Arthur zrobił bardzo dobre wrażenie podczas pierwszych dni swojego pobytu w Barcelonie
  • Brazylijczykowi pomagają w adaptacji jego rodacy i inni piłkarze pierwszego zespołu
  • 21-latek imponuje umiejętnościami i profesjonalizmem

Według Mundo Deportivo Arthurowi Melo wystarczył tydzień, żeby przekonać sztab szkoleniowy i swoich kolegów, że ma wystarczające umiejętności, aby grać w Barcelonie. Ernesto Valverde i reszta trenerów, gdy wreszcie mogli zobaczyć z bliska pracę 21-latka, byli oczarowani jego klasą, wyrafinowaną techniką, szybkością zrozumienia przekazywanych wskazówek i odpowiednim nastawieniem związanym z chęcią nauczenia się wszystkiego jak najprędzej.

Niewątpliwie Arthurowi pomaga przebywanie w szatni z piłkarzami posługującymi się tym samym językiem. Mowa o Douglasie, Marlonie, Nélsonie Semedo czy Rafinhi, którzy ułatwiają mu proces adaptacji. Dodatkowo pozytywne podejście takich zawodników jak Aleix Vidal również sprzyja tworzeniu relacji i wejściu nowego gracza do zespołu. Najważniejsze były jednak umiejętności Arthura i jego profesjonalne podejście. Trenerzy chwalili technikę Brazylijczyka i precyzję jego podań. Informatorzy Mundo Deportivo nie chcieli dokonywać jakichkolwiek porównań, które mogłyby piłkarzowi tylko zaszkodzić, ale podkreślili, że 21-latek dobrze adaptuje się w klubie. Docenili balans ciała Arthura przy pełnej kontroli piłki przyklejonej do nogi, czym tak często zachwycał na Camp Nou Xavi.

Zdaniem Mundo Deportivo Valverde również jest zadowolony z dołączenia Arthura do zespołu. Trener Barcelony miał wątpliwości co do Yerry’ego Miny przed i po jego przybyciu do klubu, ale do Brazylijczyka nie ma zastrzeżeń. Kataloński dziennik uważa, że Valverde jest nawet chętny, aby wystawić Arthura w podstawowym składzie na pierwszy mecz presezonu z Tottenhamem. Niektórzy komplementują 21-latka słowami, że ma DNA Barcelony nawet bez wyszkolenia w La Masii.

Mundo Deportivo donosi również, że Barcelona zaleciła Arthurowi dietę w celu schudnięcia kilku kilogramów, ale inne źródła uważają, że to sytuacja wygląda nieco inaczej. Arthur, jak wszyscy piłkarze pierwszego zespołu, ma do dyspozycji dietetyka, który doradza zawodnikom, jak powinny wyglądać ich posiłki. Ponadto klub wyznacza zindywidualizowane wytyczne na siłowni. Podobnie było z Neymarem, choć akurat on zyskał cztery kilogramy, aby rozwinąć mięśnie w górnej i dolnej części ciała.

Tagi:

Arthur

Kadra

Udostępnij:

Komentarze (37)

Gorące tematy