Sport: Barcelona testuje 18-letniego wychowanka Realu Madryt

Dariusz Maruszczak

30 lipca 2018, 13:45

Sport

23 komentarze

Zespoły juvenilu FC Barcelony rozpoczęły dziś przygotowania do następnego sezonu. Jedną z niespodzianek była obecność wychowanka Realu Madryt Alejandro Claveriasa.

Pomocnik będzie w najbliższych dniach testowany przez Blaugranę i jeśli przekona do siebie trenerów, dołączy do katalońskiego klubu. Claverias od początku przygody z piłką reprezentował wyłącznie barwy Realu Madryt, przechodząc od kategorii prebenjaminu do juvenilu B, w którym występował w poprzednim sezonie.

18-latek jest określany jako rozgrywający ze wspaniałą wizją gry, bardzo szybki w pojedynkach jeden na jeden. Ponadto lubi zaatakować pole karne i ma bardzo dobrze ułożoną lewą nogę. Claverias nie jest jedynym wychowankiem Realu Madryt, który uczestniczył w pierwszym dniu przygotowań do sezonu młodzieżowych zespołów Barcelony. Diego López ma szansę trafić do juvenilu B, natomiast Claverias do juvenilu A, gdzie trenerem jest Denis Silva. Podopieczni tego szkoleniowca przeszli dziś badania medyczne.

Niepewna jest przyszłość Nico Gonzáleza, którym były zainteresowane Manchester United i Manchester City. Pomocnik nie przedłużył jeszcze kontraktu z Barceloną, ale dziś rozpoczął przygotowania do nowego sezonu z juvenilem A i według Sportu wkrótce powinien podpisać nową umowę.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pewnie kret :P

Zaraz się pewnie okaże, że Perez jakąś klauzulę na niego nałożył. :)

Barcy to on w sercu miał nie będzie, ale wystarczy że będzie miał Real w dupie ;)

[Zobacz link: https://youtu.be/xfTsGOAf-T8] - taki mały Messi. Coby to było gdyby został w Barcelonie a za 2-3 lata w Clasico strzelił Realowi hat-tricka.

Drugi Eto'o :D ?

Szkółka Realu nie istnieje :) W Barcelonie wiedzą, że się stawia na wychowanków.

Sabotażysta! Perez specjalnie go tu dał, aby zniszczyć naszą La Masię, nie dajmy się zmylić!

To byłby policzek dla Pereza!

Jak najbardziej, jestem ZA jak chce grać.

To zemsta za Figo xDD

Jak pasuje i ma DNA FCB to brać. Inwestować w młodych.

Wszyscy ciągną do Barcy :) Rozumiem chłopaków xD