Cucurella: Chcę wykorzystać moją szansę i pomóc kolegom z drużyny

Radek Koc

1 sierpnia 2018, 15:17

Sport

11 komentarzy

Po odejściu Lucasa Digne'a do Evertonu Marc Cucurella stał się naturalnym zmiennikiem Jordiego Alby na lewej stronie defensywy. Zawodnik w kilku słowach podsumował swoją obecną sytuację w klubie. 

- Pozostaję spokojny. Jestem zawodnikiem Barcelony B i znalazłem się w pierwszej drużynie, aby zrobić co tylko w mojej mocy i pomóc kolegom. Będę grać jak tylko najlepiej potrafię i mam nadzieję, że wykorzystam tę szansę. Wciąż jednak jestem graczem Barçy B. 

Poza Cucurellą w pojedynku z Romą wzięli udział inni wychowankowie klubu, którzy znaleźli się w składzie Barcelony na amerykańskie tournée. Jednym z nich jest Juan Brandariz Movilla, znany lepiej jako Chumi. 19-letni piłkarz również udzielił krótkiego wywiadu po meczu: - możliwość gry w pierwszej drużynie Barcelony traktuję jako nagrodę. Starsi piłkarze przyjęli nas bardzo dobrze. Oczywiście wynik spotkania z rzymskim klubem nie cieszy. Musimy wyciągnąć wnioski z popełnionych błędów i ciężko pracować. 

Młodzi zawodnicy Barçy otrzymają kolejną okazję do zademonstrowania umiejętności w meczu z Milanem. Początek spotkania o godzinie 2:05 w nocy z soboty na niedzielę.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Moim zdaniem Cucurella w obu meczach towarzyskich wypadł bardzo słabo, był ogrywany niemiłosiernie. Nie wiem skąd też wiele pozytywnych opinii o tym piłkarzu. No ale jak się domyślam trenerzy widząc go na treningach dostrzegając w nim potencjał lecz jak dla mnie znacznie korzystniej zaprezentował się Miranda. Ten osiemnastolatek ma papiery na bycie dobrym grajkiem.

Mam nadzieję, że również Carles Alena na stałe zostanie włączony do pierwszego zespołu. Szkoda, że doznał kontuzji, ale coś czuję, że pokaże jeszcze na co go stać.

Mam nadzieje, że godnie zastąpi Digne. Oby Alba mógł sobie odpocząć w kluczowych momentach. Wierzę, że da radę!

Moim zdaniem na ławkę rezerwowych powinien trafić Juan Miranda. Ma 18 lat i powinien ogrywać się z najlepszymi zawodnikami a nie przyzwyczajać do poziomu Barcy B. Cucu, to chyba jednak nie jest poziom na pierwszą drużynę i chyba jednak potencjałem ustępuje młodszemu koledze. Ale fryz ma fajny.

Jest w nim coś , czuję to ☺

Czasem jest tak, że awans do pierwszej drużyny powoduje, że zawodnik automatycznie wchodzi na wyższy poziom. Cucurella został na poziomie Barcy B. Jak grał w zeszłym sezonie w rezerwach, tak gra w presezonie. Po meczach sparingowych, jak dla mnie na razie lepsze wrażenie pozostawił po sobie Miranda. Pytanie tylko czy ławka rezerwowa nie zahamuje jego rozwoju, różnie z tym bywa.

Dajesz Cucu, trzymam kciuki za Ciebie

Fryz lepszy od Puyola tylko umiejętności jeszcze nie te, ale spokojnie, chłopak potrzebuje minut, będzie dobrze.