Następny mecz:  Barcelona  -  Alaves     ·  Sobota, 18 sierpnia 22:15  ·  1. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Mundo Deportivo: Marlon przedłuży kontrakt z Barceloną do 2022 roku

 9 sierpnia 2018, 22:00

 Dariusz Maruszczak

Źródło: Mundo Deportivo

 21 komentarzy

Jak donosi Mundo Deportivo, Marlon Santos doszedł do porozumienia z Barceloną w sprawie przedłużenia kontraktu do 2022 roku. Dziennik uważa, że kataloński klub nie poinformował o tym oficjalnie, ponieważ brakuje jeszcze tylko podpisu piłkarza na dokumentach.

Poprzednia umowa Marlona miała obowiązywać do 2020 roku, więc Barcelona przedłuży ją o dwa lata. Niewiele brakowało, aby Brazylijczyk odszedł do Newcastle, ale wymagające biurokratyczne przepisy nie pozwoliły mu na otrzymanie pozwolenia na pracę w Anglii. Barça będzie musiała teraz znaleźć inne rozwiązanie dla 22-latka. Do tej pory Blaugrana rozważała głównie sprzedaż Marlona, ponieważ roczne wypożyczenie oznaczałoby, że obrońca wróci do klubu na rok przed końcem kontraktu, co utrudniłoby zarobienie na nim większych pieniędzy. Barcelona postanowiła reagować i przedłużyć umowę z piłkarzem, dzięki czemu scenariusz wypożyczenia byłby dla klubu bardziej korzystny. Dodatkowo Barça wciąż mogłaby ewentualnie liczyć na zapasowego stopera po tym, jak sprzedała Yerry'ego Minę.

Mimo zamknięcia okienka transferowego w Anglii wciąż nie można wykluczyć, że do Barcelony wpłynie interesująca oferta kupna Marlona. Wypożyczenie jest jednak rozpatrywane w katalońskim klubie jako najbardziej prawdopodobna opcja. Barça uważa, że kolejny sezon znów może doprowadzić do wzrostu wartości Marlona na rynku, zwłaszcza jeśli piłkarz będzie miał długoterminowy kontrakt. Brazylijczyk wciąż jest bowiem młodym zawodnikiem i stale się rozwija.

Po zamknięciu rynku w Anglii głównymi kandydatami do sprowadzenia Marlona są Sassuolo i Galatasaray. Środkowy obrońca patrzy przychylnie na turecki klub, w którym mógłby występować w Lidze Mistrzów i dzielić szatnię ze swoimi rodakami. Barcelona zamierza jednak wraz z Marlonem na spokojnie i bez zbędnego pośpiechu ocenić, jakie będzie najlepsze rozwiązanie sytuacji zawodnika.

Udostępnij:

Komentarze (21)

Gorące tematy