Następny mecz:  Valladolid  -  Barcelona     ·  Sobota, 25 sierpnia 22:15  ·  2. kolejka La Liga Canal + Sport 2   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Barcelona bliska wyrównania bilansu transferowego w letnim okienku

 10 sierpnia 2018, 11:30

 Grzegorz Zioło

Źródło: AS/Sport

 100 komentarzy

  • FC Barcelona zarobiła w trwającym okienku 124,2 miliona euro na odejściu swoich piłkarzy i wciąż może zwiększyć tę sumę
  • Czterej nowi zawodnicy: Arthur, Clement Lenglet, Malcom i Arturo Vidal kosztowali klub 125,9 miliona euro
  • Blaugrana wciąż pracuje nad zmniejszeniem nadmiernie rozrośniętej listy płac

W ostatnim czasie FC Barcelona miała łatkę klubu kupującego zawodników za duże pieniądze i sprzedającego tanio swoich graczy. W trwającym okienku transferowym Blaugrana zarobiła już jednak na swoich piłkarzach 124,2 miliona euro i niemal w całości pokryła wydatki na czterech nowych zawodników, za których zapłaciła 125,9 miliona euro. Klub wciąż może zanotować kolejne zyski po ewentualnych transferach José Arnaiza, Marlona czy Paco Alcácera.

Już na początku okienka Barça sprzedała Gerarda Deulofeu do Watfordu za 13 milionów euro. Jeszcze w trakcie mistrzostw świata z Katalonii niespodziewanie odszedł Paulinho, który wrócił do chińskiego Guangzhou Evergrande. Blaugrana nie otrzymała jeszcze za niego żadnych pieniędzy, ponieważ oficjalnie Brazylijczyk jest wypożyczony, ale Chińczycy już wkrótce mają zapłacić 50 milionow euro za transfer definitywny.

Negocjacje transferowe w sprawach pozostałych piłkarzy przyspieszyły w ostatnich dniach. Najpierw Everton kupił Lucasa Digne'a za 20,2 miliona euro, a następnie Aleix Vidal wrócił do Sevilli za 8,5 miliona. Wczoraj zakupy u mistrza Hiszpanii ponownie przeprowadził Everton, który zapłacił 30,25 miliona euro za Yerry'ego Minę i 2,25 miliona za wypożyczenie André Gomesa. Barcelonę opuścili tego lata również Andrés Iniesta, Douglas i Adrian Ortolá, jednak Barça nie otrzymała pieniędzy za te transfery.

Kwota uzyskana przez Blaugranę za sprzedaż zawodników jest bardzo zbliżona do tej wydanej na zakupy. Klub sprowadził Arthura z Grêmio za 31 milionów euro, Clementa Lengleta z Sevilli za 35,9 miliona euro, Malcoma z Girondins Bordeaux za 41 milionów i Arturo Vidala z Bayernu za około 18 milionów. Co ważne, Barcelonie udało się nieco ograniczyć listę płac, jednak w kadrze wciąż jest kilku zawodników z niewielkimi szansami na grę u Ernesto Valverde. Po niedawnych transferach Ousmane'a Dembélé i Philippe Coutinho Blaugrana tym razem nie wydała na pojedynczego gracza kwoty przekraczającej sto milionów euro, choć okienko w Hiszpanii jeszcze trwa i nic nie jest przesądzone.

Tagi:

Transfery

Udostępnij:

Komentarze (100)

Gorące tematy