Następny mecz:  Valladolid  -  Barcelona     ·  Sobota, 25 sierpnia 22:15  ·  2. kolejka La Liga Canal + Sport 2   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Sport: Klauzula odkupu Yerry’ego Miny z Evertonu wynosi około 60 milionów euro

 10 sierpnia 2018, 14:00

 Dariusz Maruszczak

Źródło: Sport, Marca

 7 komentarzy

Barcelona oficjalnie poinformowała wczoraj o sprzedaży Yerry’ego Miny do Evertonu za 30,25 miliona euro, z zawarciem opcji odkupu piłkarza. Klub nie podał, za ile może sprowadzić Kolumbijczyka z powrotem, ale dziennik Sport donosi, że będzie to kwota zbliżona do 60 milionów euro.

Zgadzałoby się to z wczorajszymi informacjami Marki, która podawała właśnie taką cenę odkupu Miny. Barcelona, zawierając taką opcję w umowie z Evertonem, nie wyklucza, że pewnego dnia środkowy obrońca może odnieść sukces w katalońskim klubie. Podobnie stwierdził wujek i zarazem agent piłkarza Jair Mina. Niemniej jednak kwota wydaje się dość wysoka, więc Yerry Mina musiałby w Evertonie naprawdę zaprezentować najwyższy światowy poziom, aby klub zdecydował się na sprowadzenie go z powrotem. O ile doniesienia Marki i Sportu okażą się zgodne z prawdą.

Jair Mina skomentował transfer na antenie radia RAC1. – Dwie propozycje zostały odrzucone, ponieważ były gorsze, a następna wynosiła już 30 milionów – powiedział na temat pierwszych ofert Evertonu. – Nie zbliżono się do aspiracji Barcelony – odniósł się z kolei do propozycji Olympique’u Lyon.

– Zawsze będziemy niezmiernie wdzięczni Barcelonie, to było wspaniałe doświadczenie. Teraz przeżyjemy kolejne i mamy nadzieję, że pewnego dnia tu wrócimy – przyznał wujek piłkarza.

– Dyrekcja Barcelony zawsze była przekonana o umiejętnościach Yerry’ego, ale ze względu na okoliczności, których nie będę szczegółowo opisywał, nie miał zbyt wielu szans. Odchodzimy z pewnym żalem – podsumował Jair Mina.

Udostępnij:

Komentarze (7)

Gorące tematy