Philippe Coutinho uzyskał status zawodnika z paszportem Unii Europejskiej

Grzegorz Zioło

10 sierpnia 2018, 14:30

Sport

29 komentarzy

Brazylijczyk Philippe Coutinho uzyskał dziś status zawodnika z paszportem Unii Europejskiej. Dzięki temu FC Barcelona w ostatniej chwili rozwiązała problem nadmiaru zawodników spoza wspólnoty i nie będzie musiała wykluczać żadnego z nowych nabytków z kadry na niedzielny mecz o Superpuchar Hiszpanii.

Coutinho będzie traktowany jako zawodnik z Unii Europejskiej we wszystkich rozgrywkach, których regulaminy nakładają pod tym względem limity na kluby. Obecnie w kadrze Blaugrany pozostaje trzech piłkarzy, którzy nie posiadają tego statusu: Chilijczyk Arturo Vidal oraz Brazylijczycy Arthur i Malcom. Cała trójka przeniosła się na Camp Nou w obecnym okienku transferowym.

Były gracz Liverpoolu uzyskał portugalski paszport, ponieważ obywatelstwo tego kraju posiada jego żona. Dzięki wysiłkom zawodnika i klubu Ernesto Valverde może bez obaw powołać Coutinho, Arthura, Vidala i Malcoma na mecz z Sevillą i zgłosić ich do rozgrywek ligowych. W szerokiej kadrze Barçy pozostaje jeszcze Brazylijczyk Marlon, który również nie posiada unijnego paszportu, jednak obrońca nie ma zbyt dużych szans na grę w pierwszym zespole mistrza Hiszpanii i obecnie szuka sobie nowego klubu.

 

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

I tylko się cieszyć ☺

I bardzo dobrze :)

Łapówkę dali.

Rafinha ma obywatelstwo hiszpańskie, tak? Fajnie jakby został.

Powie mi ktoś ile trwa ta cała procedura, żeby uzyskać ten status? Bo fajnie byłoby, gdyby za rok zwolniło się jedno miejsce i Marlon mógłby zastąpić Vermealena

Zapraszam wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w Fantasy Premier League kod do ligi LaRambla2018 54801-929483

Same dobre informacje ostatnio. Niech ktoś jeszcze kupi Paco za 30 baniek i będzie git:)

Chyba jeszcze w kadrze Marlon jest.

Taka wiadomość to na główną proszę dać

Kolejny kadrowy problem z głowy :) ! Dużo tych radosnych wieści tego lata :) ... Oby tak dalej :) !

Dziwne, że Vidal który przebywa tyle czasu w Europie nie ma paszportu.