• 9' Pablo Sarabia
  • Niedziela, 12 sierpnia 22:00
  • Stade de Tanger, Tanger
  • Canal + Sport

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: Ero, Ściah

90

• 6,5
  • 8,0

Mecz raczej na plus, jednak brakowało mu pewności i poprawnej komunikacji z partnerami. Zaliczył cztery interwencje, spośród których na wyróżnienie najbardziej zasługuje ta z 43. minuty - kapitalny refleks. W 53. minucie zderzył się z Pique przy próbie interwencji, a w 89. minucie zaliczył dość słabe piąstkowanie. W sytuacji z rzutem karnym na dwoje babka wróżyła - z jednej strony nie miał gdzie uciec przed zderzeniem z Vidalem, a z drugiej minął się z piłką i nie zrobił wszystkiego, żeby do zderzenia nie dopuścić - dał arbitorwi podstawy do odgwizdania faulu. Na szczęście uratował drużynę przed dogrywką i za to nota w górę.

0 0 0 0 0 3
21 81% 0 5 1 5

90

• 6,0
  • 7,0

Udany mecz Nelsona. Kilka razy błyskawicznie podłączył się do akcji ofensywnych (11., 37. oraz 67. minuta), ale żadnych wymiernych korzyści z tych wejść nie było - to nadal spory mankament w grze Portugalczyka. W defensywie tylko raz porządnie zawalił (43. minuta), gdy za łatwo dał się ograć Murielowi i w konsekwencji Sevilla miała chyba najgroźniejszą sytuację do strzelenia kolejnej bramki - nota w dół. Poza tym solidnie i bez zarzutu. Kończymy na mocnej szóstce.

0 0 2 0 3 8
75 91% 0 2 1 3

90

• 6,5
  • 7,0

Przy golu dla Sevilli w zbyt łatwy sposób dał się zakręcić Murielowi - w pewnym momencie Gerard nie wiedział nawet gdzie jest piłka, przez co nie przeszkodził Kolumbijczykowi w dobrym odegraniu do Sarabii. Z drugiej strony był bardzo aktywny w rozegraniu (102 podania), szczególnie w pierwszej połowie, a także, oprócz braku komunikacji z ter Stegenem w 53. minucie, nie popełnił większych błędów. Nota w górę za świetne odnalezienie się w polu karnym po rzucie wolnym Leo - jak rasowa "dziewiątka". Plus za ważną interwencję w 87. minucie.

1 1 0 0 0 6
102 94% 1 5 0 4

90

• 6,0
  • 6,0

Udany występ francuskiego stopera. Przy akcji bramkowej Sevilli piłka dość pechowo przeszła mu między nogami - próbował pomóc nieporadnemu Pique, ale Muriel dobrze odegrał futbolówkę. W 27. minucie dobrze odnalazł się w polu karnym Vaclika i niewiele zabrakło mu do strzelenia gola. Zaliczył najwięcej odbiorów w drużynie (7), a do tego był uważny przy wyprowadzaniu piłki. Jego najlepszą interwencją był znakomity blok w doliczonym czasie gry przy rzucie wolnym Sevilli. Podsumowując, dobrze.

1 0 0 0 1 4
68 94% 0 5 2 7

90

• 4,0
  • 6,0

Ogólnie nie był to zły mecz Jordiego - zaliczył kilka udanych wejść w ofensywie (18. oraz 78. minuta), w defensywie trzymał poziom (świetny wślizg w 73. minucie), ale praktycznie wypracował dwie najgroźniejsze sytuacje dla rywala. Przy pierwszej jego nieudana główka pozwoliła Sevilli wyjść z przewagą i sfinalizować wszystko golem, a przy drugiej przegrał pojedynek z Vidalem i jego ratujące trącenie uniemożliwiło skuteczną interwencję ter Stegenowi - Alba jest współwinny rzutu karnego. Tak poważne przewinienia muszą mieć odzwierciedlenie w ocenie końcowej, zwłaszcza że Jordi nie zrównoważył swoich błędów konkretami po bramką Vaclika.

2 1 0 1 0 10
78 86% 0 1 3 4

Rafinha

46'

• 5,0
  • 6,0

Asekuracyjnie, ale bez większych błędów - zaliczył tylko jedno niecelne podanie (32. minuta). Z drugiej strony niewiele pokazał w ofensywie - minus za niezbliżanie się do pola karnego i praktycznie brak przebojowości (tylko jeden drybling w 13. minucie i to z dala od bramki Vaclika). Można stwierdzić, że był to kolejny, typowy mecz Rafinhi w Barcelonie.

1 0 1 0 1 2
38 97% 0 1 1 2

90

• 5,5
  • 6,0

Grał bardzo asekuracyjnie jak na niego - zwłaszcza w pressingu - na szczęście wystarczyło to na Sevillę. Mimo kiepskiej formy fizycznej na początku sezonu, potrafił swoim ustawieniem aż czterokrotnie bezpośrednio odebrać futbolówkę rywalom (m. in. 22., 55. oraz 59. minuta). W kreacji oszczędny i kiedy przychodziło do zagrywania długich podań, niezbyt dokładny (tylko 29% udanych przerzutów). Występ dobry z minusem.

0 0 1 0 1 10
68 84% 0 2 1 4

Arthur Melo

53'

• 4,5
  • 6,0

Spodziewaliśmy się po nim więcej. Zabrakło większości elementów, które Brazylijczyk pokazywał w meczach presezonu - zmian tempa, nieustępliwości w środku pola, zdecydowanego balansu z wyjściem z piłką do przodu oraz samych podań napędzających akcje. Arthur był dokładny, ale bardzo przeciętny i zupełnie nieefektywny. Trudno wyróżnić go za cokolwiek (brak pojedynczych akcji ofensywnych i zero interwencji w defensywie), więc nota nie może być dobra.

0 0 0 0 3 6
64 92% 0 3 0 0

Zawodnik meczu wg Redakcji FCBarca.com

90

• 8,0
  • 8,0

Geniusz. Niesamowite jest to, że na murawę wychodzi niemal prosto z plaży i gra na poziomie, którego większość świetnych piłkarzy nie potrafi osiągnąć nawet w najlepszych momentach swoich karier. Argentyńczyk tego wieczoru zanotował kilka cudownych podań (najlepsze w 11., 17. oraz 78. minucie). Wymierne jest to, że Leo miał swój udział przy obu bramkach, a do tego zaliczył aż siedem kluczowych podań. Jedyny większy błąd, który wychwyciliśmy, to strata w 43. minucie, po której Sevilla miała groźną akcję. Zawodnik Meczu wg Redakcji.

5 2 2 0 3 14
67 85% 7 2 0 0

90

• 3,0
  • 1,0

Bardzo daleki od optymalnej formy i momentami strasznie toporny. W pierwszej połowie nie prezentował się źle, zaliczając tylko trzy niecelne podania i oddając tyle samo strzałów na bramkę Vaclika. Niestety po przerwie już sam czuł, że niektóre zagrania były po prostu dramatyczne - kibiców mogło zirytować zwłaszcza fatalne odegranie do Dembele z 74. minuty. Jedego nie można mu odmówić - uczestniczenia w kreacji, nieunikania odpowiedzialności i solidnej pracy w pressingu. Te elementy oraz znośna pierwsza połowa, nie pozwalają na zbyt duże obniżenie noty Urugwajczyka.

4 2 2 1 1 9
38 74% 0 0 2 0

Zawodnik meczu wg Czytelników FCBarca.com

86'

• 7,5
  • 8,0

Bohater spotkania. Zaliczył odpowiedzialny występ z kilkoma przebłyskami - nie wdawał się w bezsensowne dryblingi, podejmował całkiem dobre decyzje, kilka razy udanie napędzając akcje (11., 17. oraz 74. minuta). Potrafił także dograć świetne piłki partnerom (15., 37., 45. oraz 77. minuta). Strzelec zwycięskiej bramki - brawo za decyzję i kapitalne wykonanie. Minus za momentami zbyt długie pozostawanie poza grą. Zawodnik Mecz wg Czytelników.

2 2 3 0 4 9
42 88% 3 2 0 1

44

• 5,5
  • 6,0

Przyzwoita zmiana - uporządkował grę zespołu i wprowadził jeszcze więcej jakości, zwłaszcza jeśli chodzi o uspokojenie rozegrania i przejęcie inicjatywy. Na minus nieupilnowanie Vazqueza przy rzucie rożnym w 62. minucie, co niemal zakończyło się stratą bramki.

0 0 1 0 1 4
44 91% 0 3 1 3

Philippe Coutinho

37

• 6,0
  • 6,0

Poprawna zmiana. Zaliczył kilka ofensywnych akcji (dryblingi w 64. oraz 77. minucie), zaś w defensywie zanotował jedną interwencję w 71. minucie. Jego próba uderzenia z dystansu została zablokowana. Zdecydowanie na plus branie ciężaru gry na swoje barki.

5 100% 0 0 0 0

Mecz oglądałem "jednym okiem" więc o postawie zawodników wypowiadać się nie będę. Z jednym wyjątkiem: jak można podnieść ocenę za wybronienie karnego, którego samemu się sprokurowało?? I nie mówię tu o faulu na Vidalu,ale o beznadziejnym wybiciu piłki bezpośrednio przed tą sytuacją. I nie jest to pierwszy raz,kiedy Marc podaje piłkę do przeciwnika w ten sposób...

Mam wrażenie, że redakcja nie lubi Semedo, lecz jeśli zasłużył na lepszą ocenę to tylko o 1 punkt. Musi popracować nad wrzutkami, lecz to nie jest tylko jego wina, lecz naszych zawodników, którzy muszą nauczyć się lepszego wchodzenia w pole karne jak Paulinho. On to opanował do perfekcji

Ludzie wiedzie gdzie mogę obejrzeć online powtórkę z całego meczu o superpuchar?

Usman ladnie , pozytywnie zaskoczył, suarez kompletne dno , rakitic wraca do ,,formy " przedmundialowej, a messi to messi

Oceny ocenami, mecz jak to superpuchar, dobrze że wygrany bo to zawsze jeszcze trochę presezon. Ale jak widzę że z ławki wchodzą Cou, Rakitic i Vidal to jestem dobrej myśli. W porównaniu do zeszłego sezonu kadra jest szersza i jest kim rotować. Brakowało jeszcze Roberto, który na pewno dostanie swoje minuty. Arthur da radę ze słabszymi drużynami, trzeba tylko jakiegoś doświadczonego snajpera jak kiedyś Henry albo Henka Larsson.

Dla mnie Arthur zagrał całkiem niezły mecz zwłaszcza jeśli bierzemy pod uwagę, ze to nie tylko był jego pierwszy mecz o stawkę w Barcy ale ogólnie w Europie wiec 4.5 zdecydowanie za nisko. Co do Lengleta to na moje spora wina przy golu, zszedł do środka zostawiajac kilometry placu wolnego, co bo było jak zaproszenie do podania w te miejsce Jak już to zrobił powinien chociaż uniemożliwić podanie w ten sektor czego nie zrobił może i troche pechowo ale jednak.

Tak czulem z ta ocena Semedo.Szanowna redakcjs po raz wtory sie kompromituje dajac znak,ze jest strasznie nieobiektywna.Arthur bardzo niska ocena...nizsza niz Busquetsa.Dla mnie nieporozumienie.Pokazywal sie,wolny na Arthurze.Z Busquetsa pamietam beton w butach i niecelne podania.Messi 8?Za nazwisko?

Pierwsze oceny w sezonie i naprawdę dobre. Gratuluję.

Wystawione oceny Redakcji, są dość słuszne patrząc na ten mecz..
Prawie w każdych się zgodzę, oprócz oceny Arthura. To był pierwszy mecz Arthura na poważnie w naszych barwach, widać było spięcie lekkie u niego, musi sobie jeszcze parę meczy pograć i będzie dobrze. :) Nie dziwię mu się, pograć parę meczy praktycznie o nic i następny mecz walczyć o puchar, nie jeden by narobił w zbroję hehe.

Bynajmniej dziwne oceny.

Wyświetla wam własne oceny w wersji mobilnej?

Surowe te oceny redakcji...

Dembélé nie pozostawał poza grą, to gra pozostawała poza Dembélé.
Facet kilkukrotnie najmarniej pokazywał się do szybszego, penetrującego zagrania. Zarówno jak piłkę mieliśmy głębiej, jak i wtedy gdy graliśmy szeroko, a nawet wtedy kiedy klepalismy na 5 metrach przed bramką.
Wręcz jestem zaskoczony wytrwałością w tym względzie. Rozumiem, ze części podań nie otrzymał, bo przerzuty jeszcze nie te (brak czucia piłki), że część uciekła, bo akurat mający piłkę gracz nie widział, ale wiele po prostu razy z jego ruchu nie skorzystano, a to ruchliwości nam potrzeba. To ruchliwość wygrywała nam mecze za najlepszej tiki-taki, szybkość operowania piłką i korzystanie z zawodników wychodzących na pozycje.... (no i "trochę" Messi).
Szkoda chłopaka, bo go zmarnują.

Dembele znacząco się poprawił. W poprzednim miał bardzo dużo strat i nie celnych podań a obecnie liczby się poprawiły.

Messi 7 kluczowych podań- kosmos

Dembel- piszecie "Minus za momentami zbyt długie pozostawanie poza grą" tylko jak nasi zawodnicy mają grac jak razi w oczy to ze Alba ciągle szuka tylko Messiego (nie zawsze dobrze to wychodzi, owszem czasem super) a Messi ciągle Suareza ( oczy bolą jak Messi niby taki geniusz a nie może podać np. zauważyłem w jednej akcji ze Dembele stoi jak kołek na 13-15 metrze na środku i czeka na podanie ale nie geniusz Messiego polega na tym ze musi podać do Suareza) czasem sobie myślę czy nie lepiej było by spróbować zagrać bez tej dwójki (przecież mamy teraz mocny skład) a zobaczyć zawsze można.

Semedo co najmniej 7 powinien dostać dobry mecz,był dość aktywny w ataku, w defensywie oprócz akcji z Murielem bez zarzutu.Rafinha powinien wymienić się oceną z Arthurem.Brat Thiago zagrał zdecydowanie gorszy mecz od byłego pomocnika Gremio.Rafinha nie pokazywał się do gry i nie zauważyłem w jego występie żadnych pozytywów podsumowując przeszedł koło meczu Arthur przynajmniej wymieniał dużo podań i był pod grą.

Ter stegen powinien usiąść na ławce. Któryś raz z kolei zagrywa tak lekcewazaco i z tego robi się groźna kontra. Rzut karny zaczął się od niego . Obrona uratował sobie d.....

Semedo tak słabo? Lipny żart. Chłopak zagrał genialny mecz.

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.6.

Trafnie powiedziane z Arthurem tzn że przecietnie. Myślę, że taki jest jego poziom. Lepiej grać nie będzie. Komentator Orlowski porównał go do Deco. Trochę go poniosło.

Zgadzam się co do Leo - to jest niepojęte, że Messi nie grając wybitnego meczu znajduje się 3 poziomy nad wszystkimi innymi piłkarzami świata... Wspaniale, że mogę go oglądać

Oceny Arthura i Rakitica to jakiś żart, nie wiem co było lepszego w grze Rakitica, nieupilnowanie Vazqueza przy rzucie rożnym w 62. minucie, co niemal zakończyło się stratą bramki? Obaj zapewniali spokój, obaj niewiele wnosili, czemu Arthur ma mieć niższą ocenę? Zresztą to Arthur wywalczył rzut wolny, z którego padła bramka wyrównująca, ocena poniżej wyjściowej dla niego to dla mnie żart.

W większości się pokryło i fajny opis Messiego :)

Według mnie jak na końcu zeszłego sezonu tak i teraz zaczyna się na siłę umniejszenie gry Semedo w meczu. No i za wysoka ocena dla busquetsa czy pique. Za precyzyjne dogrania do najbliższego kolegi dostają dodania ocenę, mimo że za wiele więcej nic nie zrobili.