228 komentarzy

3:0

CA Boca Juniors

BOC

Barcelona pokonała 3:0 Boca Juniors w ostatnim sprawdzianie przed startem ligowych rozgrywek.

Od pierwszego gwizdka Undiano Mallenco inicjatywę przejęli gospodarze. Gra toczyła się niemal wyłącznie na połowie Boca, a swoje okazje strzeleckie mieli Messi i Malcom, ale próby obu graczy były niecelne.

W 17. minucie błysnął Coutinho. Brazylijczyk z łatwością minął Nandeza i przymierzył w okienko, ale na posterunku był bramkarz gości. Minutę później Andrada nie miał jednak nic do powiedzenia, gdy Malcom uporał się z Buffarinim i mocnym strzałem z lewej strony w długi róg otworzył worek z bramkami.

Na drugiego gola zgromadzeni na Camp Nou kibice czekali do 39. minuty. Messi zabrał się z piłką i przed polem karnym chciał zagrać na jeden kontakt z Munirem. We wszystko wmieszał się jeden z obrońców, otwierając Messiemu drogę do bramki. Ten nie mógł nie skorzystać z prezentu i z mistrzowskim opanowaniem podciął piłkę nad interweniującym bramkarzem Boca.

Chwilę po bramce Messiego sam na sam z Andradą znalazł się Munir, ale górą z tego pojedynku wyszedł zawodnik z Argentyny. Ta sytuacja mogła się zemścić jeszcze przed przerwą, gdy oko w oko z ter Stegenem znalazł się Sebastian Villa, lecz piłka po jego strzale trafiła w słupek, a przy dobitce Nandeza futbolówkę z linii bramkowej wybił Umtiti.

W przerwie Valverde przeprowadził aż osiem zmian, zostawiając na murawie z pierwszej połowy jedynie Malcoma, Munira i Mirandę. Po kwadransie i oni pożegnali się z boiskiem, a w ich miejsce pojawili się Dembélé, Luis Suárez i Busquets. Co ciekawe, trener postanowił przetestować Vermaelena w roli lewego obrońcy, przez co parę stoperów utworzyli Lenglet i Busquets.

W 67. minucie trzeciego gola dla gospodarzy zdobył Rafinha. Po szybkim rozegraniu z Luisem Suárezem były gracz Interu przeniósł piłkę nad Andradą, podwyższając wynik spotkania.

Mimo całkowitej dominacji Barcelony i kilku niezłych akcji wynik spotkania nie uległ już zmianie. Puchar Gampera został w stolicy Katalonii, a kibice odliczają już godziny do ligowego startu. Pierwszy mecz nowych rozgrywek  w najbliższą sobotę o 22:15.

FC Barcelona (I połowa): ter Stegen; Sergi Roberto, Piqué, Umtiti, Miranda; Malcom, Rakitić, Vidal, Coutinho; Messi, Munir.

FC Barcelona (II połowa): Cillessen, Semedo, Lenglet, Vermaelen, Miranda (Busquets), Rafinha, Arthur, Riqui Puig, Malcom (Dembélé), Paco Alcácer i Munir (Luis Suárez).

Boca Juniors: Andrada; Buffarini, Goltz, Izquierdoz, Olaza (Mas); Nandez (Tevez), Barrios, Reynoso (Pablo Pérez); Villa, Abila (Pavón) i Cardona (Zárate).

Te loby Messiego to coś pięknego :)

"były gracz Interu"? on był tylko wypożyczony.

ma ktos linka do smietankowcy i materacy?

Co do Dembele to niestety ale Barcelona marnuje jego potencjał. To nie jest zawodnik, ktory pasuje stylem do nas. Juz w zeszłym sezonie w meczu z Chelsea na Cam Nou to zauważyłem. Dembele wtedy stal przy lini srodkowej i prosiło sie o długą piłkę dla niego a chlopaki grali z nim tiki taką. Dembele trzeba wypuscic na dobieg, wtedy jes śmiertelnie groźny lecz kiedy z miejsca zaczyna drybling jest... śmieszny. Paradoksalnie uwazam że sprawdził by sie w meczu przeciwko Barcelonie.

Panowie poprawcie mnie jesli sie mylę, ale czy nie uważacie, że Malcolm powinien póki co wchodzić od pierwszej minuty w każdym meczu? Jestem przekonany, że dembele odpali, ale póki co powinnismy dac szansę Malcolmowi. Taka moja opinia. co o tym sądzicie? Puig to bajka, stylem przypominający Inieste. Oj mamy brylancik w klubie. Szlif szlif i jeszcze raz szlif.
Nie krytykujcie mnie zbyt mocno ale uważam, że Munir nie ma czego szukać w Barcy.

Co do Puiga to pokazał dziś dwie rzeczy - że ma ogromny potencjał i że jeszcze za wcześnie na pierwszy skład. I dobrze. Obyśmy chłopaka nie spalili na starcie, to będzie może kiedyś Pan Piłkarz.

Puig rewelacja, zero kompleksów.
Dembele jak zwykle beznadziejny. Po każdej stracie staje jak kołek i dziwi się, że stracił piłkę. A straty ma co chwilę. Marne pomysły na grę, jest jak taran, dorwać piłkę i byle przed siebie. Widać, że ma nieprzeciętne umiejętności ale ten chłopak ma coś z głową chyba nie tak. Także dzisiaj po raz kolejny zwolennicy jego osoby będą musieli odłożyć ochy achy i skończyć na tym, żeby "dać mu szansę" i że "jeszcze odpali".
Rafa super, cieszą odważne wejścia i gra.
Ter Stegen dalej śpi, po słupku Boca w pierwszej połowie myślałem już z tych kolan nie wstanie.
Generalnie przyjemny meczyk jak na sparing. No i sporo tych strzałów z dystansu, co mnie osobiście cieszy :)

Puig bardzo fajnie gra. To co, robimy zakłady kiedy kontuzja wykluczająca na pół sezonu?

Arthur to na razie więcej pożytku niż Gomes nie daje. Tyle że piłek nie traci. Wiem że to poczatek jego kariery z Barca i jeszcze nie jest pewny siebie ale jak tak bedzie grał wszystkie podania na 5 m i do tyłu to nie pogral w tym sezonie. Malcolm jak dla mnie najlepsze wzmocnienie tego sezonu. Chłopak nie boi się wziąć ciężaru gry na barki i ma fajny strzał. Co do Dembele zagral najgorzej z wszystkich. Każdy drybling to strata. Ż podaniami też nie było za dobrze. W 1 sezonie wszyscy mu darowali ale jesli bedzie tak grał w tym sezonie to dla mnie out. Riqui dla mnie najlepszy zawodnik w 2 połowie zaraz po Rafinhi. Chłopak ma to coś. Jest tak młody a nie boi się wziąć odpowiedzialności za rozegrania pilki noi ma fajny drybling. Mam nadzieje ze dostanie trochę minut q tym sezonie bo jeśli nie będzie grał z lepszymi to w życiu nie osiągnie wyższego poziomu. VEB

Dla mnie dziś Munir bardzo irytujący, nie wiem co w nim widzicie, psuł piłki na potęgę. Paco bardzo się starał moim zdaniem, pokazywał się na pozycji ale nie dostawał piłek aż zaczął machać rękami, i nie dziwię się jego reakcjom. A Suarez bez formy i tak jest lepszy o klasę od Paco i dwie klasy od Munira.

Poziom komentarzy na La Rambli ciągle w pre-sezonie. Do formy jeszcze długa droga.

Jestem pod ogromnym wrazeniem Rafinhi.Facet moze byc objawieniem tego sezonu.Pewny,dynamiczny,gre bral na siebie.Na razie zjada Arthura.Puig ma ogromny talent,ale wiele nauki przed nim.Musi nauczyc sie myslec na boisku,poniewaz wykazuje jeszcze wiele aspektow gry "juniorskiej".Solidnie Miranda,Semedo,aczkolwiek grali na podmeczonych rywali.

Trzymam kciuki za Puiga fajnie ze dostaje szanse. Widac ze gra daje mu duzo radości miejmy nadzieję ze nic nie popsuje jego rozwoju. Mysle ze jak bedzie pracowal sumiennie da nam wiele radości

Mecz Rafinhi napawa optymizmem co do Jego osoby , oby wypalił !

Serio będziecie cisnąć Alcacera? Ile on serca zostawiał na boisku w swoich dwóch sezonach ? Nawet jak nie strzelał to walczył, biegał i pracował dla ekipy. A teraz ewidentnie jest wypychany z klubu i gra jedynie w meczu towarzyskim. A Waszym zdaniem ma dawać z siebie 100%? No sorry, chyba nikomu by się nie chciało.

Munir dobrze grał we wszystkich presezonowych meczach, dwa nieudane zagrania i już fcbarca mu wylot z kadry wróży xD

Alcacer dno i kupa mułu niech się go pozbędą 0 zaangażowania

Rafinha pokazuje że jego miejsce jest w Barcelonie.
Puig dużo strat ale też sporo fajnych zagrań.
Dembele niemiłosiernie irytujący - strata za stratą

Polski naród do krytykowania to zawsze pierwszy jak dobrze to super jak mecz nie wyjdzie to dziad zobacz ile niektórzy zawodnicy dali klubowi choćby za to ich szanujcie

Riqui dobry wariacik :D

Kurcze,ze strony Alcacera zero zaangażowania.

Pozdrawiam wszystkich "specjalistów" i januszy ktorzy juz widzieli koniec kariery Suáreza;)

No,Rafinia pokazał klasę...

To na lewej obronie pewnie Verma

Prawdopodobnie Boca nie jest wyznacznikiem pewnych rzeczy, ale podoba mi się Malcom i Vidal. Malcom potrafi uderzyć z dystansu nie boi się gry 1v1 i za to duży plus. Młody chłopak, oby grał tak jak gra a myślę, że mamy z niego ogromną korzyść.
Vidal. Ogromnie doświadczony zawodnik, grał w mocnych klubach. Co skupiło moją uwagę? Potrafi szybko i pewnie podać piłkę na wagę groźnej sytuacji. Nie kombinuje, gra prosto ale bardzo dobrze, dokładnie i leci kontra. Jak dla mnie super. Tego chłopa mi brakowało w rozegraniu. Po prostu prosta ale bardzo korzystna piłka. A ten młody Puig. Heh. No ja mu po prostu kibicuje. Jakieś jaja sobie robie z zawodnikami Boca. Może nasz nowy Leo ?

juz myslalem ze verma schodzi uff

fcbarcelona.cat wchodzę na tę stronę i co dalej bo nie widzę transmisji

Puig jest niesamowicie spokojny i pewny siebie z piłką przy nodze, niech sie rozwija dalej powoli i może być z tego bardzo przydatny grajek.

xD po sparingach każdy murem za Munirem to teraz Paco cyk dwie brameczki i się każdemu odmieni.

Miranda dzisiaj to za bardzo chce się pokazać, przez co popełnia dużo błędów

No i jest Riqui ,Arthur i Cillessen ale tego Munira to mógł jednak zostawić na ławce.

dacie linka ? do meczu ?

I juz pisalem ren munir to sie nadaje na druga lige a nie tu do pierwszego skladu

Munir moze uciekac od kijowej gry w barcy, ale ona z niego nie ucieknie

Miranda zupełnie inny typ zawodnika niż Alba. Alba szybszy, zdecydowanie odważniej atakuje, ale dośrodkowywać ani dryblować nie potrafi. Miranda widziałem ze mijał kogoś dryblingiem, ale podłącza się ostrożniej - do 30 metra od bramki rywala, z tej pozycji lubi grać dłuższe piłki... tylko boję się że u nas nie bardzo będzie miał do kogo w pierwszej drużynie, bo u nas wszystko bardziej statycznie.
Bedzie miał chłopak ciężko, choć bardzo go lubię.

Dawać Puiga,Jaspera,Dembele ,Arthura na II połowę.Ostatnia okazja przed ligą by sobie poeksperymentować

W tym wszystkim najlepsza jest muzyczka, która leci na transmisji na oficjalnej stronie :)

Barcelona Valverde gra tak toporny dla oka futbol... Ja nie wiem, jak można nie widzieć, że tu potrzeba jakiegoś rozgrywającego z prawdziwego zdarzenia.

Rakieta słabiutko dziś:(

Za jakie grzechy muszę oglądać po raz kolejny Munira w barwach FCB... Tyle już dostawał szans od klubu i dalej nic z tego nie wychodzi - nawet Gomesa wysłali na wypożyczenie, a Munir dalej swoje.

Wiem że Gamper, wiem że to mecz bez znaczenia.... Ale gdzie ta walka i zaciętość Vidala? Koleś spaceruje po boisku, snuje się - dosłownie. Za Munirem, VIdal denerwuje mnie najbardziej. Bezsensowne faule - tyle gra

Leoś i 2:0 :D

Działa wam transmisja na głownej ?> mi niestety nie , nawet nie próbuje się ładować

Watpie zeby wygrali tym skladem lige mistrzow

Munir gra piach..... Roberto fajnie aktywny na boku dużo mniej aktywny miranda. Vidal kartka haha

Ten munir to sie nadaje

czy mi sie wydaje czy w tle graja Bella Ciao z La Casa De Papel?^^

Ale grają słabo masakra

Szczęśliwa 14 w Barcelonie, coś nowego ;)

Można zauważyć już, że Malcom dysponuje niezłym strzałem z dużego kąta, wielu zawodników ma z tym problem

W jaki sposób odpalić stream z głównej strony FCB?