Sport: Sergi Puig bramkarzem, który opuści Barcelonę B

Julia Cicha

20 sierpnia 2018, 22:30

Sport

5 komentarzy

Nie tak dawno temu Barça B miała w składzie ponad trzydziestu piłkarzy. Drużyna powoli pozbywała się kolejnych graczy, ale pozostał jej jeszcze jeden problem do rozwiązania. Mowa o pozycji bramkarza, na której do trzech miejsc aspiruje czwórka zawodników.

Alberto Varo wrócił kilka tygodni temu do Nàsticu, by następnie odejść do Lugo. W rezerwach Barcelony pozostali Sergi Puig, Jokin Ezkieta, Iñaki Peña i Lazar Carević. Któryś z nich będzie musiał odejść. Iñaki Peña w trakcie całego presezonu miał problemy mięśniowe, które pogorszyły się w ubiegłym tygodniu, kiedy zranił się w kolano. Mimo to klub wciąż mocno na niego liczy. Ezkieta dołączał czasem do pierwszego zespołu, a Careviciowi zdarzały się występy w przedsezonowych meczach.

Wszystko wskazuje więc na to, że drużynę opuści Sergi Puig. Miniony sezon bramkarz spędził na wypożyczeniu w L’Hospitalet, później zagrał w towarzyskim starciu z L’Escalą, ale na dwa kolejne mecze nie otrzymał nawet powołania. Barcelona poszuka kolejnego wypożyczenia golkipera i może sfinalizować operację jeszcze w tym tygodniu. W Barçy B pozostanie trzech bramkarzy, a raz na jakiś czas jeden z nich będzie mógł dołączać do treningów pierwszego zespołu lub nawet zostać powołany na mecz, jeśli ter Stegen lub Cillessen będzie nieobecny.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To jest brat Riguiego?

No cóż, dola bramkarza bywa ciężka.

Napiszcie jeszcze artykuł pod tytułem "Oficjalnie: Puig opuszcza Barcelonę B", będzie śmiesznie