Mundo Deportivo: Barcelona chce przedłużyć kontrakt Ernesto Valverde

Dariusz Maruszczak

23 sierpnia 2018, 09:45

Mundo Deportivo

107 komentarzy
  • Jak donosi Mundo Deportivo, Barcelona skupia się obecnie na działaniach na letnim rynku transferowym, ale rozważa również przedłużenie kontraktu Ernesto Valverde
  • Władze Blaugrany w pełni ufają trenerowi, który wywalczył z zespołem trzy trofea
  • Barça chce rozpocząć rozmowy z Valverde, aby uspokoić jego i drużynę oraz poznać jego zdanie na temat dalszej współpracy

Umowa trenera Barcelony obowiązuje do końca obecnego sezonu, ale zawiera opcję przedłużenia współpracy o kolejny rok. Zdaniem Mundo Deportivo klub zamierza we wrześniu lub na początku października rozpocząć rozmowy z agentem Valverde w sprawie nowego kontraktu. Barça zamierza rozstrzygnąć tę kwestię jak najszybciej, aby nie utrudniać szkoleniowcowi pracy w trakcie intensywnego sezonu, i chce zapewnić jemu oraz drużynie maksymalny spokój. Informatorzy katalońskiego dziennika przekazują, że w tej sprawie „więcej zależy od woli trenera niż od innych rzeczy”.

Według Mundo Deportivo Valverde uważa, że sezon jest długi i wszystko będzie zależało od wyników. Podobnie było w Athleticu. Barcelona zamierza jednak rozmawiać z trenerem w spokoju, bez presji wyników i przekazać mu pełne zaufanie po zdobyciu trzech trofeów. Klub postara się wzmocnić wizerunek Valverde, aby pokazać zespołowi, że nie jest to ostatni rok pracy 54-latka. Barça jest wręcz przekonana, że Txingurri może poprowadzić długoterminowy projekt.

Barcelona chce również mieć wystarczający czas, aby znaleźć alternatywę na wypadek, gdyby Valverde nie chciał kontynuować współpracy. Podobnie było w przypadku Luisa Enrique, który już latem 2016 roku był pytany, czy chce zostać w klubie. Pod koniec roku władze Blaugrany wiedziały, że Lucho nie będzie dalej pracował na Camp Nou, i zaczęły szukać rozwiązania. Na początku 2017 roku ówczesny dyrektor sportowy Robert Fernández pracował już nad zatrudnieniem Ernesto Valverde. Teraz ostatnie słowo również będzie należało do obecnego szkoleniowca, który cieszy się wielkim zaufaniem władz klubu.

Fot. Tunde Eludini / CC BY-SA 4.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Śmiech na sali.

« Powrót do wszystkich komentarzy