Stowarzyszenie Hiszpańskich Piłkarzy nie zgadza się na rozegranie meczu w Stanach Zjednoczonych

Julia Cicha

24 września 2018, 16:15

AFE

5 komentarzy

Stowarzyszenie Hiszpańskich piłkarzy (AFE) opublikowało komunikat, w którym po otrzymaniu dokładniejszych informacji w sprawie meczu Girona - Barcelona w Miami w styczniu 2019 roku oznajmia:

  1. AFE poinformowało LaLigę, że w otrzymanym sprawozdaniu nie wymieniono konkretnych i obiektywnych powodów potrzebnych, by nie doszło do naruszenia artykułów 8, 9 i 37 Układu zbiorowego pracy.
  2. AFE przypomina, że obecnie nie otrzymano jeszcze zgody od odpowiednich władz na rozegranie tego meczu w Stanach Zjednoczonych [mowa o RFEF – przyp. red.].
  3. Z powodu braku informacji wspomnianych w punkcie 1. AFE przekazuje LaLidze swój brak zgody na rozegranie wspomnianego spotkania.

W tym samym komunikacie Stowarzyszenie poruszyło również kwestię potencjalnych zmian w Układzie zbiorowym pracy. LaLiga wykazuje zainteresowanie negocjacjami w tej kwestii.

  1. Nasze stowarzyszenie uważa, że nie jest to odpowiedni moment, ponieważ obecny Układ obowiązuje do 30 czerwca 2020 roku.
  2. AFE przypomina, że zgodę na rozpoczęcie negocjacji muszą wyrazić wszystkie uprawnione strony.
  3. W obecnym Układzie zawarty jest punkt o Komisji Parytetowej, która „zbierze się tyle razy, ile będzie to konieczne, na wniosek którejkolwiek ze stron, by rozwiać wątpliwości lub rozwiązać konflikty mogące wynikać z zastosowania punktów Układu”. To właśnie Komisja zajmuje się rozwiązywaniem tych spraw.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Rozumiem jakby to był klasyk ale mecz z Girona? No proszę ...

Najgorsze że on pewnie wziął już kasę i ją wydał za ten mecz. Coś czuje że jego miesiące na tym stanowisku są policzone.

Cóż tebasowi pozostaje pozorowanie dobrej miny i naciskanie, bo pieniądze już wziął.

A zaraz Tebas wleci ze swoim tweetem, że: "oni nie wyrazili sprzeciwu tylko poprosili o więcej szczegółów, a ja nie widzę przeciwwskazań do meczu w USA"
[Zobacz link: https://pbs.twimg.com/media/DhTT7xXUwAAofId.jpg]