Messi wziął udział w uroczystości rozpoczynającej budowę centrum pediatrii i onkologii w Barcelonie

Dariusz Maruszczak

18 października 2018, 17:00

Mundo Deportivo, Sport, Marca

8 komentarzy

Szpital Sant Joan de Deu w Barcelonie ogłosił dziś rozpoczęcie prac nad budową nowego centrum pediatrii i onkologii, które ma być jedną z największych tego typu placówek w Europie, mogącą opiekować się nawet 400 małymi pacjentami. W uroczystości wzięli udział Leo Messi oraz wiceprezydent FC Barcelony i zarazem prezes Fundacji Barçy Jordi Cardoner.

Messi był jednym z głównych patronów zbiórki środków pieniężnych na sfinansowanie budowy centrum, działając jako ambasador w ramach kampanii „Dla odważnych”. Argentyńczyk bardzo angażował się w projekt za pośrednictwem swojej fundacji, a przy celebrowaniu goli wykonywał nawet specjalny gest solidarności z osobami walczącymi z chorobą, przykładając palce do policzka.

– Bardzo się cieszę, że jestem częścią tego projektu. Dziękuję wszystkim, którzy sprawili, że to stało się rzeczywistością. Mamy nadzieję, że dzięki temu dzieci wciąż będą mogły walczyć z tak okrutną chorobą jak rak i będziemy mogli im w tym pomóc. Czuję się bardzo szczęśliwy, że mogłem pomóc w realizacji tego marzenia  – powiedział Messi.

Na rzecz budowy centrum pediatrii i onkologii otrzymano darowizny od ponad 100 tysięcy osób i 150 firm. Od lutego 2017 roku zebrano 27,3 miliona euro, a do dopięcia budżetu brakowało jeszcze prawie 3 milionów. Mimo to prace się rozpoczną, ponieważ Jordi Cardoner ogłosił, że główni darczyńcy, wśród których są m.in. Barcelona oraz fundacje Leo Messiego i Stavrosa Niarchosa, dołożą brakującą kwotę. Ponadto zobowiązali się oni do dalszego wspierania projektu i będą odpowiedzialni za fundowanie stypendiów dla najbardziej potrzebujących dzieci z całego świata. Centrum powinno zostać otwarte w drugiej połowie 2020 roku.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Gdyby Każdy milioner/miliarder/multimiliarder dawał 10% swoich dochodów dla Świata, dla biednych to nie było by biedy i ubóstwa. To jest potwierdzone wyliczeniami odpowiednich środowisk. Szkoda że tak się nie dzieje lecz mimo wszystko zawsze gdy ktoś coś daje innym czy pomaga w wszelaki sposób jest to szlachetne i miłe a co za tym idzie po prostu dobre. Brawo.

A kurna pewnie komentarze w mediach o takiej inicjatywie, będą na 10 miejscu, zaraz po facecie z rogami.
Gdy chodzi o jakiej niepłacenie podatków, choćby domniemane, to już piłkarz trafia na pierwszą stronę.
f

Komentarz usunięty przez użytkownika

O czyli już wiem komu dedykował te fajne cieszynki.
Mega sprawa.