Spalletti: Nie ma Messiego, ale nie możemy być zbyt pewni siebie i popaść w arogancję

Dariusz Maruszczak

23 października 2018, 21:25

Marca, AS, Sport

1 komentarz

Trener Interu Mediolan Luciano Spaletti wypowiedział się na temat jutrzejszego meczu z Barceloną na Camp Nou w trzeciej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Czy mimo absencji Messiego Barcelona wciąż jest faworytem?

W takim zespole jak Barcelona talent jest na każdej pozycji. To jedna z najsilniejszych drużyn na świecie, a w dodatku gra u siebie na Camp Nou. Barça jest faworytem, ale musimy mieć wysokie poczucie własnej wartości. Nie możemy jednak też być zbyt pewni siebie i popaść w arogancję. Powinniśmy być pokorni i zacząć od zera, aby być gotowym na rozegranie tak wymagającego meczu. Musimy wyjść na boisko z całą miłością, jaką mamy do tego sportu.

Czy twoje podejście do meczu zmieniło się, kiedy dowiedziałeś się, że Messi nie zagra?

Nie jest łatwo zmienić mentalność całego zespołu w oparciu o jednego zawodnika. Leo jest wyjątkowy. Kiedy ktoś myśli, że widział już wszystko w futbolu, on robi coś nowego i potrafi zaskoczyć. Zawodnik, który zastąpi Messiego, będzie jednak chciał udowodnić swoją wartość. Barcelona potrafi utrzymać się przy piłce i ma wszelkie umiejętności, aby móc kontrolować mecz i znaleźć rozwiązanie w starciu z każdym rywalem. Jest na bardzo wysokim poziomie jako drużyna. Nie powinniśmy jednak być zespołem, który gra w konkretny sposób w zależności od rywala. Jeśli wykonamy swoją pracę, będziemy mieli szanse. Powinniśmy starać się jak najdłużej mieć piłkę.

Chciałbyś, żeby Messi zagrał w rewanżu?

Z Messim Barcelona zawsze jest dużo silniejsza. Bez niego wciąż jest wspaniałym zespołem, choć nam byłoby wówczas znacznie łatwiej.

Chcieliście sprowadzić Rafinhę?

Rozmawialiśmy o tym wcześniej. Mieliśmy wyznaczony limit na wzmocnienia, a po jego przekroczeniu nie mogliśmy sprowadzić zawodnika. Inne transfery były związane ze sprzedażą naszych piłkarzy. Barcelona nie była zainteresowana żadnym z nich ani obniżeniem ceny. Przy okazji chciałbym podziękować Rafinhi za to, co dla nas zrobił. Był dla Interu kluczowym piłkarzem i chciałbym, żeby jutro zagrał, choć to byłby dla nas problem.

Jaka jest alternatywa dla Nainggolana?

Nie wydaje mi się, żeby Camp Nou było odpowiednim miejscem na testy. W tej sytuacji musimy wykorzystać najlepszych dostępnych zawodników i zobaczymy, jak sobie poradzimy.

Czy stawką jutrzejszego meczu będzie awans?

Nie będziemy mieli pewnego awansu niezależnie od rezultatu. Gdybyśmy jednak wygrali, miałoby to kluczowe znaczenie i byłby to dla nas wielki krok do przodu.

Czy to spotkanie jest okazją do odzyskania prestiżu przez Inter?

Bez wątpienia. Wyjdziemy na ten mecz bardzo skoncentrowani, aby wykorzystać tę okazję. Jestem przekonany, że nasi zawodnicy będą odpowiednio przygotowani i skupieni.

Fot. Валерий Дудуш / CC BY-SA 3.0

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Serio wszyscy myślą, że bez Leo nic nie ugramy?