LaLiga prowadzi w Miami kampanię marketingową meczu Girony z Barceloną

Dariusz Maruszczak

15 listopada 2018, 20:45

AS, Mundo Deportivo

14 komentarzy

LaLiga wciąż prowadzi działania w celu rozegrania meczu Girony z Barceloną w Stanach Zjednoczonych. Czytelnicy dziennika Miami Herald mogli dziś znaleźć w wydaniu papierowym gazety i na jej stronie internetowej reklamę spotkania, namawiającą do poparcia inicjatywy prezesa LFP Javiera Tebasa.

W poniedziałek Tebas zapowiedział, że kierowana przez niego organizacja będzie walczyć do samego końca o rozegranie meczu Girona - Barcelona w Stanach Zjednoczonych. LaLiga złożyła już odwołanie od decyzji FIFA, która ogłosiła, że nie zezwoli na zorganizowanie spotkania poza Hiszpanią. Tymczasem liga hiszpańska rozpoczęła kampanię marketingową, aby zyskać poparcie wśród Amerykanów i wpłynąć w ten sposób na światową organizację piłkarską.

Reklama starcia Girony z Barceloną znalazła się z inicjatywy LaLigi na okładce gazety Miami Herald, a jej hasłem jest „przynieś nam mecz”. Na innych stronach dzisiejszego wydania dziennika można przeczytać, że głównymi argumentami na rzecz rozegrania tego spotkania w Stanach Zjednoczonych są zyski dla amerykańskiej piłki, zwiększenie globalnej bazy kibiców ligi hiszpańskiej i rozwój światowego futbolu. Kolejną zaletą ma być to, że młodzież będzie mogła obejrzeć w akcji takich zawodników jak Suárez, Portu, Piqué, Stuani i Messi. W reklamie zapewniono, że zebrano już 30 tysięcy głosów poparcia, aby 26 stycznia doszło do meczu na Hard Rock Stadium w Miami, i poproszono o pomoc w zebraniu kolejnych podpisów. Inicjatywa ma swoje profile w mediach społecznościowych i jej zadaniem jest nakłonienie FIFA do zmiany decyzji.

Fot. SubiGol1986 / CC BY-SA 4.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ile razy będzie jeszcze to zdjęcie w artykułach o tebasie?

Chodzi im wyłącznie o zyski, a nie rzekomą młodzież na trybunach.. Co rok rozgrywane są turnieje w USA i młodzież może obejrzeć najlepszy piłkarzy świata.

Polacy też mogą się podpisać pod inicjatywą "przenieś nam mecz do Polski". To raczej Hiszpanów powinni przekonywać i zbierać podpisy, czy mają oni w poważaniu mecz w lidze krajowej ;)

Real niech sobie wyśle do USA np: vs Getafe albo Espanyol

Cóż za upartosc, mam nadzieję że tebas zostanie srogo ukarany za to, bo to może wyjść poza prawo zwyczajnie

Ten Tebas trochę do Kwacha podobny.

konto usunięte

Wyobraźcie sobie ile Dembele by się spóźnił na ten mecz xD

Chłopaki weźcie sobie wygoglujcie inne zdjęcie Tebasa, bo się coś zacięło.

To jest nie do wiary ile on musi mieć z tego hajsu. Gniecie temat jak Barca Real w ostatnim GD.

Też nie mogę już patrzeć na tą facjatę tym bardziej z nagłówkiem USA.

Jak już grać w USA, to wszystkimi drużynami albo wcale. Czemu akurat Barcelona ma lecieć do USA żeby zagrać jedną kolejkę, podczas gdy inne drużyny będą odpoczywać, nie tracąc czasu i sił na długie podróże? Klub też powinien zająć jakieś stanowisko w tej sprawie.

Właśnie miałem pisać, czy nie ma lepszego zdjęcia tego Pana, bo już nie mogę na jego facjatę patrzeć. Wszedłem na google grafika w poszukiwaniu lepszego... Macie rację, lepszego nie ma... Przestroga dla wszystkich, nie szukajcie!

[Zobacz link: [Zobacz link: https://i.imgur.com/MBtMKYW.jpg]]