AS: Coutinho może wrócić do treningów z drużyną wcześniej niż planowano

Dariusz Maruszczak

19 listopada 2018, 15:10

AS

4 komentarze

Jak donosi dziennik AS, Philippe Coutinho pojawił się dziś w Ciutat Esportiva, aby pracować nad powrotem do zdrowia. Celem 26-latka jest otrzymanie pozwolenia na grę jeszcze przed meczem z Atlético.

Coutinho doznał kontuzji 6 listopada w spotkaniu z Interem Mediolan. Rehabilitacja Brazylijczyka miała potrwać około dwa, trzy tygodnie, więc jego występ w meczu z Atlético był zagrożony. Jutro minie 14 dni od daty doznania urazu, a piłkarze Barcelony wrócą do treningów po kilku dniach odpoczynku. Według ASa Coutinho zamierza wziąć udział w tych zajęciach z zespołem. Do tej pory pomocnik pracował indywidualnie pod okiem Juanjo Braua i fizjoterapeuty Rubena Ponsa, z którym 26-latek współpracował jeszcze w czasach gry w Liverpoolu.

Dziennik AS uważa, że jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, Coutinho powinien otrzymać w piątek pozwolenie na grę i znaleźć się wśród powołanych na mecz z Atlético. Decyzja o wystawieniu piłkarza w podstawowym składzie należałaby wówczas do Ernesto Valverde. Brazylijczyk prawdopodobnie zasiadłby jednak na ławce rezerwowych, mając na uwadze napięty terminarz spotkań i niechęć trenera do podejmowania ryzyka w takich sytuacjach.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Potrzebny nam jest do walki z AM. Niech nic się nie wydarzy złego do dnia meczowego.

Tak się rwie na to Atletico, że muszą go na smyczy trzymać!

No i to jest świetna wiadomość, a nie w kółko Dembele i jego "problemy". Najważniejsze żeby był w pełni sił na Atletico.

Swietna wiadomosc