Barcelona B wygrywa 2:1 z liderem z Lleidy

15 grudnia 2018, 21:24

Sport

6 komentarzy

FC Barcelona B odniosła cenne zwycięstwo u siebie z liderem tabeli grupy trzeciej Segunda División B Lleidą. Rywale Blaugrany wygrali pięć z sześciu ostatnich spotkań, jednak dziś musieli uznać wyższość zespołu Javiera Garcíi Pimienty. Gole dla drugiej drużyny Barçy strzelili Carles Pérez i Alex Collado.

W pierwszej połowie gra toczyła się głównie na połowie Lleidy. Barça B była w posiadaniu piłki, a zespół Gerarda Albadalejo, zorganizowany w dwie linie obronne po czterech zawodników, czekał na kontrataki. Na początku gospodarzom trudno było przedrzeć się przez defensywę rywali, ale w 26. minucie pierwszą dobrą okazję miał Rafa Mujica. Napastnik Barçy B najpierw uniknął wejścia obrońcy Lleidy, potem założył siatkę Tano Bonninowi, a na koniec uderzył w kierunku bliższego słupka bramki Pau Torresa, który odbił piłkę poza linię końcową.

Kolejną próbę ze strony Barçy B podjął Carles Pérez, który dwoma zwodami minął Tano w polu karnym, ale jego strzał nie znalazł drogi do siatki. Napastnik Blaugrany miał więcej szczęścia w 40. minucie, kiedy strzelił gola na 1:0. Riqui Puig świetnie podał do Moussy Wague, a ten dośrodkował w pole karne. Obrońcy Lleidy niepewnie wybili piłkę, do której dopadł Pérez i zmieścił ją tuż przy prawym słupku bramki gości.

W drugiej połowie Lleida ruszyła do ataku i szybko odebrała swoją nagrodę. W 49. minucie Juan Oriol wykończył indywidualną akcję, w której minął trzech zawodników Barçy B i wbiegł w pole karne Iñakiego Peñi. Stracony gol nieco zamroczył gospodarzy, ale powoli wracali oni do gry. Od około 70. minuty zespół Lleidy zaczął grać bardziej otwarcie, dzięki czemu Barça B miała kilka bardzo dobrych sytuacji do objęcia prowadzenia. W obramowanie bramki trafił Chumi po dośrodkowaniu Alexa Collado z rzutu rożnego, a pięć minut później słupek obił również Pérez. W końcówce Lleida nie miała już zbyt wielu okazji, ale po strzale Tano piłka również wylądowała na słupku.

Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, Barça B zdobyła zwycięskiego gola. W 91. minucie Alex Collado wykorzystał rykoszet od Marca Trillesa, przyjął piłkę na klatkę piersiową i posłał uderzenie na bramkę Torresa. Dzięki pokonaniu Lleidy Barça B awansowała na piąte miejsce w tabeli i przybliżyła się do strefy play-off, do której obecnie traci tylko punkt. Prowadząca Lleida ma nad rezerwami Blaugrany sześć punktów przewagi.

FC Barcelona B 2:1 Lleida
Pérez 40', Collado 90+1' - Oriol 49'

FC Barcelona B: Peña; Wagué, Araujo, Chumi, Guillem; Collado, Oriol Busquets, Riqui Puig (Mingueza, 93'); Carles Pérez (Cuenca, 94'), Ballou Tabla (McGuane, 79'), Mujica.

Lleida: Pau Torres; Dalmau, Trilles, ‘Tano’, Joan Oriol; Calavera (Carbonell, 77'), Albistegui, Cano (Josimar, 83'), Moussa; Pedro Martín (Jaime Almagro, 84'), Juanto Ortuño.

Jeżeli mogę coś zaproponować, to wklejanie tabeli pod takim artykułem :) Lub w ogóle dodanie jej na stałe na dole strony, do przełączania między główną drużyną.

Początek sezonu szedł gorzej,ale powoli wychodzą na prostą. Tylko czy awans dobrze zrobi tej drużynie? Znów zamiast grać wychowankowie, to będą sprowadzeni kolejni gracze typu Arnaiz, którzy będą pomagać w utrzymaniu,a nasi młodzi będą odchodzić do innych klubów. Wydaje mi się,że różnica 2 klas rozgrywkowych jest odpowiednia.