Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz
17.02.2018, 16:15, 24. kolejka La Liga, Miejsce: Municipal de Ipurua,
SD Eibar 0:2 FC Barcelona

Luis Suárez 16'

Jordi Alba 88'

Użytkowników 6 Liczba głosów: 316
Redakcji 6.0

Niemiec pewnie wyłapał wszystkie celne strzały rywali (7., 13. oraz 80. minuta), choć zlekceważenie uderzenia Orellany z 19. minuty mogło skończyć się dość kompromitującą dla golkipera bramką. Tak jak w tamtym momencie Ter Stegenowi pomogła poprzeczka, tak nie za bardzo mógł on liczyć na odpowiednie wsparcie kolegów przy wyprowadzaniu piłki. W efekcie regularnie zagrywał pod presją i tym samym piłka zbyt często lądowała pod nogami rywali.

0 0 58 65% 0 0 13 21 4 0 0 0

Redakcji 5.5

Tym razem zszedł trochę poniżej swojego standardowego poziomu. W jego grę zbyt często wkradał się chaos, a akcie ofensywne nie były efektywne. Zdecydowanie lepiej się czuje, kiedy ma z kim rozegrać piłkę na skrzydle. Tym razem tego zabrakło i choć decydował się na udane dryblingi, to niewiele z nich wynikało. W defensywie raz dał się zbyt łatwo ograć Inuiemu w 80. minucie. Przeciętnie.

0 0 63 87% 0 2 4 14 4 0 0 0

Redakcji 6.5

Przyjął warunki, jakie postawili rywale i grał bardzo zdecydowanie. Czasami bywał spóźniony lub niepotrzebnie dublował Roberto na boku obrony, ale nie można odmówić mu zaangażowania. Ze zmiennym sukcesem walczył w powietrzu z Kike Garcią, a ponadto już w 7. minucie zdecydowanie zbyt łatwo dał się ograć w polu karnym. Mimo wszystko trzeba powiedzieć, że zdominował pole karne Barcelony. Zaliczył w sumie aż 17 udanych interwencji! Choć lwia część z nich była zwyczajnymi wybiciami futbolówki na uwolnienie, to warto docenić aktywność i zdecydowanie Gerarda.

0 0 58 88% 0 0 6 8 17 1 1 0

Samuel Umtiti

Użytkowników 7 Liczba głosów: 316

Rozpoczął od złego zachowania we własnym polu karnym w 2. minucie i poprawił fatalną próbą przecięcia podania w 6. minucie - nota w dół. Na szczęście później było znacznie lepiej. Razem z Pique postawił twarde warunki rywalom, zmuszając ich do strzelania z dystansu. Zanotował dobre interwencje w 58. oraz 81. minucie. Pomimo błędów z początku meczu, musimy ocenić go dobrze.

0 0 61 88% 0 0 2 9 8 2 1 0

Redakcji 7.5

Jego obecność w ofensywie jest czymś naturalnym w tym sezonie, ale tym razem Alba był szczególnie aktywny. Już w 6. minucie mógł wpisać się na listę strzelców, jednak jego strzał został zablokowany. Później jeszcze kilka razy wbiegał rozpędzony w pole karne (choćby 18. minuta), a jedną z okazji zamienił na bramkę. W defensywie solidny (30. oraz 73. minuta). Najlepszy z obrońców i jednocześnie najlepszy zawodnik Barcelony w tym spotkaniu.

2 1 49 84% 1 0 1 10 9 0 3 3

Zdecydowanie nie był to łatwy mecz dla Busquetsa. Sergio dwoił się i troił, żeby Barcelona nawiązała walkę w środku pola - z różnym skutkiem. Oprócz dobrych interwencji (13., 45. oraz 60. minuta), notował niedokładności (14., 42. oraz 66. minuta), choć tych pierwszych było znacznie więcej. W kreacji był bardzo oszczędny i wycofany - grał głównie na własnej połowie. Bardzo dobrze z minusem.

0 0 67 87% 0 0 1 9 9 0 3 0

Redakcji 4.5

Wypadek przy pracy Ivana. Jego największym problemem w tym meczu były niedokładność i brak koncentracji. Aż osiem razy tracił piłkę w wyniku złego przyjęcia lub bezpośredniej straty. Zachowania z 28. oraz 36. minuty wołają o pomstę do nieba - zupełnie nie miał pomysłu, co zrobić z futbolówką i tracił ją w banalny sposób. W kreacji nie dał niczego ciekawego i podobnie było z jego grą defensywną. Najsłabszy na murawie.

0 0 56 79% 0 2 1 23 1 0 1 0

Paulinho

Użytkowników 5 Liczba głosów: 316

Jak zwykle wychodził do piłek zagrywanych prostopadle oraz szukał swoich okazji do zdobycia bramki, jednak bez większego skutku. Tym razem tylko raz miał szansę uderzyć na bramkę po podaniu Alby w 33. minucie, ale nie zaskoczył Dmitrovicia. Duży plus za grę defensywną (9., 10., 45. oraz 64. minuta). Poza tym miał za mało udziału w kreacji.

1 1 29 76% 0 1 0 11 5 0 2 0
Paulinho

Andrés Iniesta

Użytkowników 5.5 Liczba głosów: 316
Redakcji 5.0

O występie Iniesty najlepiej świadczą statystyki: tylko jeden udany drybling, zaledwie 20 celnych podań, dwie udane interwencje w defensywie (35. oraz 58. minuta) i ani jednego podania kluczowego. Niczego nie zepsuł, ale był zbyt bierny i statyczny. Nota wyjściowa.

0 0 24 83% 0 1 3 9 2 1 1 0

Redakcji 7.0

Pechowy występ Leo, ale jakże typowy dla niego w tym sezonie. Kilkakrotnie popisywał się wybornymi podaniami do partnerów (6., 16., 37., 42. oraz 52. minuta), ale tylko jedno z nich Suarez zamienił na bramkę. Poza tym trafił w słupek w 37. minucie, zmarnował dwa podania Coutinho (80. oraz 92. minuta) i nie zdołał wykorzystać doskonałego odegrania Vidala w końcówce spotkania. Jeśli jednak spojrzymy na całość dokonań ofensywnych Barcelony, to bez Leo nie tylko nie oglądalibyśmy bramek, ale nawet okazji do zdobycia goli - paradoks w grze naszej legendy - dość niewielkie zaangażowanie, marnowanie okazji, ale jednocześnie tworzenie ich na potęgę kolegom - nie da się tego nie docenić.

4 2 38 84% 3 2 0 17 0 0 0 1

Wybrany najlepszym zawodnikiem meczu przez czytelników FCBarca.com.

W odpowiednim momencie stanął na wysokości zadania, w imponującym stylu wykończając kapitalne podanie Messiego. Później mógł jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale albo pudłował (52. minuta), albo zbyt długo czekał z oddaniem strzału. Nota w górę za dwa kluczowe podania (6. oraz 37. minuta). Dobry mecz Luisa.

2 1 29 76% 2 3 4 14 2 2 0 2

Philippe Coutinho

Przebywał na murawie pół godziny i zaliczył tylko 13 podań przy słabej skuteczności. Z drugiej strony zaprezentował dwa świetne kluczowe zagrania do Messiego (80. oraz 92. minuta), które ten zmarnował. Gdyby Leo wykazał się odpowiednią skutecznością, to Coutinho miałby na koncie dwie asysty.

0 0 13 69% 2 0 1 5 3 0 0 0

Aleix Vidal

Bardzo przyzwoita zmiana, choć odrobinę boli zmarnowana okazja Aleixa z 85. minuty - mimo wszystko plus za wyjście na pozycję. Największe brawa za świetne wyłożenie futbolówki Messiemu w 88. minucie. Dobra zmiana, zwłaszcza patrząc na celność podań Vidala.