Następny mecz:  Barcelona  -  Valencia     ·  Sobota, 25 maja 21:00  ·  Finał Puchar Króla Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Wizyta na stadionie Camp Nou to jeden z obowiązkowych punktów wyjazdu do Barcelony. Od czasu odnowienia klubowego muzeum, trasa wiodąca przez stadion zyskała nazwę Camp Nou Experience.

Trasa Camp Nou Experience

Muzeum

W muzeum można zapoznać się z historią klubu i poznać wartości, które sprawiają, że Barcelona to „więcej niż klub”. W gablotach wystawione są wywalczone trofea i klubowe pamiątki, dzięki ścianie z interaktywnymi ekranami uzyskamy informacje o socios na całym świecie, o piłkarzach, trenerach i prezydentach oraz poznamy szczegółową historię Barçy. W muzeum prezentowane są również tymczasowe wystawy fotograficzne dokumentujące działalność fundacji.

Strefa multimedialna

Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii strefa multimedialna pozwala doświadczyć emocji związanych z najlepszymi chwilami w historii klubu – od czasów Kubali, poprzez erę Cruyffa czy Ronaldinho, aż do Barçy sześciu pucharów. W skład strefy wchodzą:

 • trzy ekrany LCD, rozmieszczone w różnych miejscach, na których prezentowane są najlepsze gole. „Ogród” ekranów i „kaskada” imion jako hołd dla piłkarzy, socios i kibiców
 • Urządzenia służące do odtworzenia hymnu Barcelony (tekst w 30 różnych językach)
 • 35-metrowy ekran, na którym prezentowane są najlepsze ujęcia triumfującej Barçy
 • Interaktywny ekran z kluczowymi momentami dla pozostałych profesjonalnych sekcji klubu

Trybuna

Miejsce z ekranami prezentującymi stadiony Barcelony i najważniejsze wydarzenia, które miały miejsce na Camp Nou.

Loża prasowa

Miejsce, w którym podczas meczu zasiadają dziennikarze. Na zwiedzających czeka wysłuchanie 15 komentatorów z całego świata nagranych w loży na Camp Nou podczas dni meczowych.

Szatnie, tunel i boisko

Zwiedzający mają możliwość wyjścia na boisko poprzez szatnie i tunel, dokładnie tak, jak piłkarze. Towarzyszą im dźwięki nagrane na stadionie w trakcie meczu.

Strefa mieszana

Jest to miejsce, w którym zawodnicy rozmawiają z dziennikarzami po meczach na Camp Nou. Strefa mieszana na stadionie Barcelony ma 170 metrów kwadratowych i jest ulokowana obok sali konferencyjnej i szatni pierwszej drużyny. To dobrze oświetlona strefa podzielona na dwie części – strefę, przez którą przechodzą zawodnicy i tę okupowaną przez przedstawicieli mediów, mogącą pomieścić 100 dziennikarzy. Strefa wyposażona jest w WiFi i trzy monitory, na których reporterzy mogą oglądać konferencję prasową odbywającą się w sali obok.

Sala konferencyjna

Sala imienia Ricarda Maxenchsa to miejsce nowoczesne, w którym dziennikarze śledzą konferencję prasową. Ma 225 metrów kwadratowych i jest usytuowana obok strefy mieszanej i szatni. Posiada 135 miejsc i jest wyposażona w WiFi, dwa monitory i projektor, co umożliwia przeprowadzanie prezentacji. Stacje radiowe i telewizyjne mają zarezerwowaną część sali, w których znajdują się urządzenia adekwatne do ich potrzeb.

Strefa odpoczynku

Strefa z kącikiem fotograficznym, a także lokalami gastronomicznymi i sklepem.

Godziny otwarcia

1 stycznia - 24 marca oraz 28 października - 22 grudnia poniedziałek - sobota: 10 - 18:30; niedziela i święta: 10 - 14:30; wyjątki: 12 czerwca i 12 sierpnia: 10 - 18:30.
7 kwietnia - 23 czerwca oraz 16 września - 27 października oraz 23 grudnia - 30 grudnia poniedziałek - sobota: 9:30 - 17; niedziela i święta oraz 31 grudnia: 9:30 - 14:30
25 marca - 6 kwietnia oraz 24 czerwca - 15 września codziennie: 9 - 19:30
Dni meczowe na Camp Nou (Liga Mistrzów):
 

10:00 – 15:00
Zwiedzanie stadionu jest możliwe, ale niedostępne są następujące miejsca:

 • szatnia
 • sala konferencyjna
 • tunel na boisko
 • boisko
 • loża prasowa
 • drugie piętro muzeum
Dni meczowe na Camp Nou (poza Ligą Mistrzów): Muzeum jest zamykane trzy godziny przed rozpoczęciem spotkania i ponownie otwierane półtorej godziny przed meczem. Trasa po stadionie jest tego zamknięta przez cały dzień.
1 i 6 stycznia, 25 grudnia: Muzeum i Camp Nou Tour są zamknięte.

Informacje i rezerwacje

Tel 902 1899 00
Tel (+34) 93 496 36 00
Fax (+34) 93 496 37 79
E-mail: museu@fcbarcelona.cat

Ceny

Ceny zawierają:

 • Bilet do muzeum
 • Wizytę na Camp Nou (trybuny i poziom boiska)
 • Wizytę w strefie multimedialnej
 • Audioprzewodnik (dostępne języki: kataloński, hiszpański, angielski, francuski, włoski, niemiecki, niderlandzki)
Dorośli 25 €
Dzieci (0 – 5 lat) za darmo
Dzieci (6 – 13 lat) 20 €
Seniorzy (powyżej 70 lat) 20 €

Wielodzietne rodziny
(konieczne okazanie odpowiednich dokumentów)

20 €
Socios za darmo

Ceny obowiązują do 31 grudnia 2017 roku.

Bilet można nabyć online za pośrednictwem portalu ticketmaster: kup bilet

Dla grup liczących ponad 20 osób przygotowano specjalne ceny i możliwość rezerwacji usług przewodnika. Więcej informacji: museu@fcbarcelona.cat

Autor: Gołąbka